Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı

Prof.Dr.Mehmet Mihmanli; İlk, Orta ve Lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 31 Temmuz 1986 tarihinde mezun oldu. Mihmanlı 1991 yılında Genel cerrahi alanında ihtisasını tamamlayarak uzman oldu.
Ulusal ve uluslararası pek çok araştırması yayınlanan Dr. MİHMANLI 1996 yılında Genel cerrahi doçentliğine, 1998 yılında ise Genel Cerrahi Kliniği şefliğine yükseldi. 2004 Yılında Sakarya Üniversitesinde Profesör ünvanı aldı ve Tıp Fakültesi kurulması çalışmalarını tamamlayarak Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesini kurdu.
Kanser hastalıkları ile ilgili çalışmaları ve yaptığı kanser ameliyatlarına istinaden Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca "Cerrahi Onkoloji Uzmanlığı" belgesi verildi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı oldu.
2002 ve 2004 yıllarında Japonya Tokyo Ulusal Kanser merkezi (NCCN)’nde kanser oluşumu ve tedavi yöntemleri üzerine çalışmalarda bulundu. Türkiye'ye döndükten hemen sonra Türkiyede eksik olan "Mide kanseri ve cerrahi tedavisi" kitabını yazdı. Kitabını 2006 yılında ikinci baskısını ve yeniden güncellenmiş haliyle 3. baskısını 2016 yılında yayınladı.
Ulusal ve uluslararası pek çok derneğe üye olan Prof.Dr.Mihmanlı 2004 yılında Japon Mide Kanseri derneği üyeliğine kabul edildi. 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cerrahi Birliği (ACS) üyeliğine kabul edilerek FACS belgesi verildi.
2012 yılında Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve derneğin Genel Sekreteri oldu. 2014 ve 2016 yıllarında tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
12 haziran 2022 tarihinde Türk Cerrahi Derneği Onur Kuruluna seçildi.


Halen Muayenehanesinde çalışmalarına, araştırmalarına ve ameliyatlarına devam etmektedir.
Doğru Tetkik
Sağlıklı Çözüm
Profesyonel Uygulama
Kusursuz Sonuç

DİPLOMALAR

SERTİFİKALAR

Doktorunuza Danışın

Tüm Genel Cerrahi hastalıklarında bizi arayabilirsiniz

Kliniğimizi ziyaret ederek size en uygun tedaviyi öğrenebilirsiniz.

Küçükbakkalköy, Işıklar Cd. No:37 Kat:1, 34750 Ataşehir/İstanbul